poniedziałek, 6 czerwca 2016

Co wpływa na koszt budowy domu


Budowa domu związana jest z poniesieniem niemałych kosztów. To one przede wszystkim decydują o tym jaki dom zbudujemy, z jakiego rodzaju materiałów skorzystamy, jaka będzie jego powierzchnia jak również wyposażenie. Niestety, osobie zarabiającej przeciętne pieniądze bardzo trudno jest zainwestować we własny dom, gdyż już same materiały budowlane to ogromny koszt, do tego dochodzą usługi np. hydrauliczne, elektryczne, a te do najtańszych nie należę. Stąd w większości wypadków zbudowanie własnego domu kończy się jedynie na marzeniach. Chyba, że ktoś zna się na tyle na hydraulice i sam wykona instalacje wodno-kanalizacyjną w swoim domu. Koszt uzależniony jest również od miejsca, działki we Wrocławiu, albo w Warszawie są droższe niż w małych miejscowościach. Tak samo usługi np. usługi hydrauliczne Kalisz są tańsze niż hydraulik z Wrocławia. 
domek z drewna w lesie
Wielu woli domek z drewna 

Koszty budowy domu są zaporowe dlatego z pomocą rzecz jasna przybywają stosowne kredyty, które jednakże są dużym obciążeniem domowych budżetów, a ich spłata pochłania sporo czasu. Mimo tak ciężkiej sytuacji w minionych latach mieszkańcy naszego kraju coraz częściej decydowali się wybudować swój dom. W głównej mierze wiąże się to z wzrastającymi, często wygórowanymi cenami mieszkań. Ile w związku z tym może kosztować nas budowa domu? Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy planowaniu kosztów z tym powiązanych? O tym przeczytasz poniżej.


Rozstrzygającym elementem jest to jaką technologię budowlaną wykorzystamy jak również powierzchnia naszego domu. Decydując się na przykładowo dom jednorodzinny możemy stwierdzić, że cena wybudowania takiego domu, w którą wliczamy m.in. samą budowę, prace wykończeniowe a dodatkowo najróżniejsze instalacje hydrauliczne i elektryczne do tego materiały budowlane, to koszt około dwustu – czterystu tysięcy złotychBudowa domu
Wybudowanie domu dla wielu jest największym
życiowym sukcesem. 
Precyzyjne podanie ceny nie jest możliwe, gdyż ceny materiałów bez przerwy się zmieniają, dlatego bardzo trudno jest jednoznacznie wycenić koszt postawienia takiego domu. Bezsprzecznie mamy możliwość go obniżyć decydując się na budowę domku z drewna. Jest to trend coraz bardziej popularny, bo dzięki nowoczesnym technologiom drewno jest coraz trwalsze i chociaż wymaga regularnej konserwacji to z pewnością może być ciekawą alternatywą dla budownictwa tradycyjnego, które wykorzystuje droższe materiały budowlane. Domy drewniane to również szybsza budowa, w związku z tym jeżeli zależy nam na czasie to na pewno należy rozważyć tego typu rozwiązanie.

Na koszt wybudowania domu wpływ ma nie tylko materiał z jakiego zostanie wykonany, ale także materiały wykończeniowe jakich użyjemy. Ich ceny także się wahają – instalacje trwalsze i wyższej jakości wiążą się z wyższą ceną. Natomiast instalacje tańsze mogą dość szybko ulec uszkodzeniu i będziemy musieli zainwestować w nie ponownie, w związku z tym należy precyzyjnie przekalkulować które rozwiązanie będzie dla nas najbardziej odpowiednie.

7 komentarzy:

 1. Jeśli chodzi o budowę domu to największym wpływem jest koszt materiałów. Ja polecam https://www.elgrom.pl/ bo mają najniższe ceny na rynku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno ceny materiałów budowlanych, tu można liczyć się z bardzo dużą rotacją. Ja trafiłem na okres gdy były tanie na szczęście, teraz są z kolei droższe. Teraz poluje na solidne i tanie wkłady kominkowe trzeba szukać okazji

  OdpowiedzUsuń
 4. Wydaje mi się, że na koszt budowy na pewno wpływa i to bardzo cena materiałów. Dlatego warto jest kupować mądrze i nie w pierwszym lepszym sklepie. Polecam udać się do http://www.parkhandlowymarywilska44.pl/nasze-marki/, a to dlatego, że tutaj jest kilka sklepów z takim asortymentem i łatwiej będzie wam wybrać najkorzystniejsza ofertę

  OdpowiedzUsuń
 5. Z opinii, które udało mi się zaczerpnąć dowiedziałam się, że bardzo dużo kosztują również wszystkie instalacje w domu i koszty wcale mnie nie dziwią, ponieważ widziałam, ile czasem potrzeba elementów, aby stworzyć całą instalację. Ceny porównywałam z tymi, które są na stronie https://www.interblue.pl/

  OdpowiedzUsuń
 6. Tu jest bardzo wiele czynników, które na to wpływają. Na niektórych możecie zaoszczędzić, na niektórych nie ma co. Postawcie na energooszczędne ogrzewanie. Ja zastanawiam się na propozycją od https://manufaktura-kominkow.pl i budowie kominka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety, na chwilę obecną nie stać mnie na budowę domu, dlatego rozglądam się za mieszkaniem, w którym mógłbym zamieszkać. Czy powinienem skorzystać z oferty tego dewelopera: https://vantage-sa.pl/mieszkania-na-sprzedaz-we-wroclawiu/? Jakie jest Wasze zdanie na jego temat?

  OdpowiedzUsuń