sobota, 1 stycznia 2011

Kupno działki budowlanej krok po kroku cz.2

W pierwszej części artykułu kupno działki budowlanej krok po kroku zarysowałem wstępnie najprostsze informacje. Dziś podam trochę więcej istotnych szczegółów.

Sąsiedztwo działki
Poza uzbrojeniem sprawdź w Urzędzie Gminy w wydziale Zagospodarowania Przestrzennego lub Architektury - Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Uchroni Cię to przed

przykrymi konsekwencjami. Możliwe, że atrakcyjna cena Twojej działki jest spowodowana jakimiś niesprzyjającymi czynnikami np. planem budowy w pobliżu drogi szybkiego ruchu.
Istotne jest także usytuowanie względem stron świata. Jeśli jest to możliwe, warto usytuować dom by pomieszczenia w konkretnych porach dnia były odpowiednio nasłonecznione. Tutaj zwykle stosuje się podobną regułę – elewacja frontowa skierowana na pn, zaś ogrodowa na pd.

Ukształtowanie działki
Bierz pod uwagę przede wszystkim płaskie działki. Są one łatwiejsze oraz tańsze od zagospodarowania terenu działki na stoku. Owszem druga opcja pozwoli Ci na wykazanie się większą kreatywnością w niebanalnym zagospodarowaniu. Obowiązkowo zwróć uwagę czy na terenie działki nie znajdowało się wyrobisko piasku czy też wysypisko śmieci. Może Cię wiele kosztować, bowiem w trakcie budowy będziesz musiał wzmocnić a nawet wymienić grunt.

Cdn.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz