wtorek, 28 grudnia 2010

Kupno działki budowlanej krok po kroku cz.1

Wybór odpowiedniej działki nie jest prosty. Wiadomo - od niego praktycznie wszystko zależy, nie chodzi mi tu tylko o sam projekt domu.
Artykuł ten jest pierwszym z serii, gdzie pokażę Ci krok po kroku jak dokonań właściwego kupna działki budowlanej. Zadanie to jest trudniejsze niż się na pierwszy rzut oka, wydaje bowiem kupno działki budowlanej nie jest jedynie wyborem dogodnej lokalizacji, odpowiedniej wielkości. Opierając się jedynie na powierzchownych ocenach można popełnić kardynalny błąd, który w przyszłości może Cię dużo kosztować.

Po pierwsze...
zacznę od rzeczy najprostszej, o której już wcześniej wspominałem czyli dogodnej lokalizacji działki budowlanej. Tutaj niczego nie doradzę, należy kierować się subiektywnymi odczuciami – sam musisz zdecydować czy zależy Ci na mieszkaniu jak najbliżej centrum czy też z dala od wielkomiejskiego szumu. Każda z opcji ma wiele plusów i minusów. Zwróć jednak uwagę na jakość komunikacji. Dla komfortu swojego oraz Twoich bliskich dobrze jest mieć odpowiednie połączenie komunikacyjne (nie mam tu na myśli tylko komunikacji osobowej ale i miejskiej).

Dostęp do sieci uzbrojenia terenu..
nie daj się złapać na niezwykłe działki z dala od cywilizacji, bez możliwości podłączenia mediów. Sprawdź czy jest możliwość podłączenia się do sieci elektrycznej, czy będzie można podłączyć wodę do Twojego budynku. Zwróć uwagę na odległość, cena podłączenia jest wprost proporcjonalna do odległości. Jeśli planujesz ogrzewanie gazowe zwróć uwagę gdzie jest także takie uzbrojenie.
Dla bezpieczeństwa warto także poświęcić uwagę na przebieg linii wysokiego napięcia, bowiem należy tutaj dostosować się do wymogów prawnych, które nakazują zachowanie odpowiednich odległości.

cdn.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz