czwartek, 15 listopada 2018

Sufity napinane

W Polsce coraz bardziej popularne stają się sufity napinane. Jakie są ich zalety, czym różnią się od sufitów podwieszanych oraz ile kosztują - o tym dowiecie się w poniższym artykule.

Czym są sufity napinane


Sufity napinane w rozróżnieniu od sufitów podwieszanych składają się tylko z dwóch fragmentów – profilu umieszczanego na ścianach i z napiętej między nimi specjalistycznej membrany. Membraną ową jest zazwyczaj często wykorzystywana folia PCV. Do jej szeregu korzyści zaliczyć możemy dobrą równość oraz gładkość powierzchni, i również wytrzymałość na zadrapania. Zalety płynące z wykorzystania folii PCV przekładają się zatem na prawie doskonały sufit. Trzeba w owym miejscu dodać ważny fakt, a czyli to, że wybierając takie wyjście mamy wszechstronne pole do popisu pod względem projektu naszego napinanego sufitu – folie PCV charakteryzują się dużą paletą barw oraz faktur toteż każdy (chociażby najbardziej wybredny inwestor) odnajdzie coś idealnego dla siebie.
sufit napinany
Sufit napinany od firmy Deko Dps
Innym bardzo ważnym elementem jest to, iż sufity napinane możemy wykorzystywać właściwie w każdym pomieszczeniu bez żadnych ograniczeń. Tak również omawiane tutaj rozwiązanie można zastosować przy modyfikacji łazienki, kuchni, pokoju dziennego, sypialni, biura lub chociażby wielkiej hali targowej – tak tak, nie mylicie się – sufity napinane swe wykorzystanie znajdują nie tylko w domach oraz mieszkaniach lecz także (i może chociażby przede wszystkim ponieważ trend ich wykorzystywania w domach jest całkiem nowoczesny) w dużych halach oraz lokalach przedsiębiorstw. Sufity napinane są również niezwykle czystym w użyciu wyjściem – nie osiada na nich kurz, nie płowieją, i do tego każde zanieczyszczenie na ich powierzchni można umyć zwykłym płynem do zmywania naczyń – prawdziwa bomba! Do korzyści sufitów napinanych zaliczyć możemy inną – mimo że należą one do grupy sufitów podwieszanych to jednakże są od nich o wiele tańszym wyjściem. Na naszym rynku funkcjonuje dużo spółek zajmujących się właśnie tą dziedziną oraz głęboką drobiazgową wycenę sufitu dopasowanego do naszych potrzeb stworzą pracujący w nich specjaliści.
W sieci krąży dużo cenników jednakże są one całkowicie prozaiczne – nie można podać jednej precyzyjnie ustalonej ceny – należy skonsultować ją z firmą zajmującą się zrealizowaniem projektu. Poniżej jednak postaram się nakreślić szacunkowy cennik sufitu napinanego.Ile kosztuje sufit napinany


Nie da się precyzyjnie ustalić ceny sufitu napinanego bez wzięcia pod uwagę wielu ważnych elementów, jakie na ten koszt mają wpływ. Należy jednak pamiętać, że nie każdego stać na tak luksusowe wykończenie. W wielu przypadkach jeśli ktoś świadomie decyduje się na sufit napinany cena nie powinna odgrywać ważnej roli. Wracając do określenia kosztów takiego sufitu oraz jego montażu. Potrzebna do pierwszego szacunku jest dokładna ocena krok po kroku. Większość usługodawców oferuje w swoim kosztorysie cenę jednostkową, lub oferują także widełki cenowe za m2 oraz one potrafią stanowić dla nas najważniejszą wskazówką co do całkowitego rachunku. Poszczególne spółki oferują także na własnych stronach internetowych formularz, w jakim uzupełniamy szczegółowe informacje oraz po pewnym czasie otrzymujemy w odpowiedzi zwrotnej kosztorys. Jest to na pewno przyjemniejsza metoda aniżeli dojazd do siedziby albo umawianie się na spotkanie z przedstawicielem we własnym domu. Tenże sposób pozwoli także na zorientowanie się w krótszym czasie w znaczniejszej liczbie ofert bez niepotrzebnych zobowiązań i dobranie tej najodpowiedniejszej. Niewątpliwie, jak to zazwyczaj jest, nie powinniśmy się kierować przede wszystkim ceną. Wielokrotnie za większymi wydatkami idzie także dużo wyższa klasa wykonania – powinniśmy zatem dobrać ofertę jak najbardziej odpowiednią. Jak już wcześniej było powiedziane – cena sufitu napinanego jest uzależniona od wielu elementów. Najistotniejszy wpływ ma technika wykonania i forma. Cena sufitu lustrzanego na pewno będzie większa aniżeli koszt owego zrobionego z metalu. Pozostałe czynniki dekoracyjne takie jak faliste krawędzie lub szew łukowy stosowane są za metr bieżący, tak samo będzie także liczone wewnętrzne wycięcie. Duża różnica cenowa wynika przede wszystkim z różnic kosztu materiału na sufit napinany – zaczynają się one na blisko sześćdziesięciu złotych, i dochodzą chociażby do dwustu. Dla przykładu, za metr sufitu satynowego powinniśmy zapłacić blisko 70 złotych, lecz sufit metalowy będzie już o 20 złotych droższy. Na cenę sufitu napinanego zdecydowanie wpłynie fotodruk, to wówczas właśnie m2 może nas kosztować chociażby 200 złotych. Do ceny sufitu należy doliczyć koszt montażu, jaki wyniesie nas zwykle 20-30 zł za m2. Jak zatem idealnie widać po powyższych liczbach, cena sufitu napinanego może być niezwykle różnorodna – we współzależności od tego który typ wybierzemy.

Mam nadzieję, że przybliżyłem Wam temat sufitów napinanych. Odsyłam też do tego artykułu o sufitach napinanych. Jeśli macie jakieś pytania do zapraszam do pisania w komentarzach. 

8 komentarzy:

 1. Znajomi polecili mi farby proszkowe z www.cromadex.pl - kupiłem i nie żałuję!

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecono mi farby od www.cromadex.pl - długo zastanawiałem się czy w nie zainwestować. W końcu to zrobiłem i powiem szczerze, że było warto!

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczerze? Przez kompletny przypadek trafiliśmy do sklepu internetowego MMP < title="farby ciekłe">www.mmp.net.pl - jesteśmy zachwyceni produktami, które zakupiliśmy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Razem z żoną kupujemy farby proszkowe za pośrednictwem www.cromadex.pl - gorąco polecam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Stawiamy na farby gwarantujące wysoką jakość w stosunku do ceny? Polecam www.cromadex.pl.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja teraz też buduje dom. Nie ukrywam, że mąż ma tutaj wiecej do gadania ale wystrój oraz aranżacja jest już moja:D Najwiekszego cwieka mialam z zaslonami do okiem:) Ostatecznie trafiłam na rolety wewnętrzne i poszło już z górki:D

  OdpowiedzUsuń
 7. Słyszeliście o www.mmp.net.pl? Najlepsza jakość w najlepszej cenie.

  OdpowiedzUsuń